Bankalar & Sigorta Firmaları

Home » SafeFleet pentru industrii » Bankalar & Sigorta Firmaları

ETA Automatizari Industriale tarafından yönetilen geniş bir müşteri portföyü (2.500+) ve izlenen araçlar (30,000+), yıllık sigorta fiyatlarına (RCA ve KASKO) büyük etkilerle grup müşterileri ve araç risk kategorileri bakımından sigorta firmaları için oldukça değerli araçlardır.

Avantajları
  • değerli eşya taşımacılığı güvenliği
  • sürücüler için panik butonu
  • eşsiz sürücü kimlik kontrolü
  • hırsızlık durumunda yerelleştirme / immobilizasyon
  • sürücüleri ilişkin risk profilleri
  • politikalara bağlı risklerin azaltılması ile gelir artışı
  • müşteri portföyünü geliştirmede kullanılan bir araçtır

SafeFleet X700 tarafından sürücü davranışlarına ilişkin temin edilen geçmiş verileri, müşteri portföyünü ve buna bağlı riskleri daha bir şekilde nasıl yöneteceğini idrak etmiş olan sigorta firmaları için gerçek bir ilgi alanıdır.

Sigorta firmaları, bu sayede müşterilerini seçebilmekte, sürücülerin trafikteki davranışlarına bağlı olan sigorta fiyatlarını ayarlayarak riskleri ve maliyetleri azaltabilmektedirler. Düşük riski sürücüler için azalan sigorta fiyatı, müşterileri cezp edebilir ve firmanın müşteri portföyünü arttırabilir. Diğer bir yandan ise, agresif sürücüler için daha yüksek sigorta fiyatları, bir sigorta firmasının müşteri portföyünü yönetmesi oldukça güç olan çok sayıda riski azaltabilmektedir.

Bunun bir neticesi olarak sigorta firmaları, kaza hakkındaki detayları bilerek (lokasyon, tarih, saat, hız ve yön) yol kazası durumunda (kurbanlar hakkında) müşteriler tarafından yapılan dolandırıcılıklara engel olabilmektedir.

Gıda ürünleri dağıtımcısı olan Bükreşli müşterimiz Serpico, izlenen araçlarından bir tanesinin çalınmasının ardından bulunması ile SafeFleet uygulaması hakkında olumlu bir deneyim sahibi olmuştur. Bu olay hakkındaki başarı öyküsünü buradan okuyabilirsiniz:

Müşteri portföyünü muhafaza etmek ya da geliştirmek bakımından sigorta firmaları için en önemli araç, ETA ETA Automatizari Industriale tarafından sunulan Pay-As-You-Go yeni iş konseptidir.

Show Comments